Novinky

Skupina Amper daruje zdravotnícky materiál. Pre reštart ekonomiky navrhuje jednoduchosť a decentralizáciu.   27.3. 2020

Amper Holding sa pripája k súkromným spoločnostiam, ktoré pomáhajú zastaviť šírenie epidémie nového koronavírusu. Rozdala rúška a respirátory za pol milióna Kč a túto pomoc v najbližších dňoch navýši na tri milióny Kč. Ekonomickú obnovu Česka odporúča stavať na plošných daňových úľavách a decentralizáciu, vrátane energetiky.

Už minulý týždeň dorazila do Česka prvej zásielka, ktorú zabezpečila firma Amper Holding. Obsahovala ochranné pomôcky, ktoré putovali medzi zdravotníky, do sociálnych služieb aj medzi zamestnancov firmy v prvej línii a klientov Amperu.

"V zahraničí sme zaistili respirátory, rúšky aj dezinfekčné gély. Darovali sme je z veľkej časti našim klientom, napríklad nemocniciam v Břeclavi a Hustopečiach ale aj ďalším zdravotníckym zariadeniam. K úspešnému zvládnutiu epidémie sa zároveň snažíme prispieť hlavne tým, že maximálne digitalizujeme chod všetkých zariadení i technickej podpory a zamestnancov vysielame do terénu len v nevyhnutných prípadoch - vďaka funkčnému energetickému manažmentu je to možné, "uvádza Jan Palaščák, generálny riaditeľ skupiny Amper Holding.

Ďalšie zásielky zdravotníckeho materiálu budú smerovať oi. do Nemocnice v Novom Meste na Morave, miest Blanska, Chrudimi, Chocně, Moravskej Třebovej alebo zariadení sociálnych služieb.

"Zo súčasnej situácie si môžeme vziať aj poučenie pre ekonomický reštart. Predovšetkým je zrejmé, že prílišná centralizácia a regulácia škodí. A to platí nielen v zdravotníctve, ale aj v celom hospodárstve vrátane energetiky. S decentralizáciou musí ísť ruku v ruke digitalizácia a adaptácia strategických plánov na všetky krízy, ktoré nám 21. storočia môže pripraviť - zdravotníckou, migračnú, klimatickú aj akúkoľvek ďalšiu čiernu labuť, " komentuje Jan Palaščák. "V rámci okamžitej obnovy po skončení epidémie by potom mali prísť robustné úľavy z daní a odvodov - pre uzavreté prevádzky, drobných živnostníkov i priemyselné podniky. Štát by mal voliť jednoduchá, rýchla a plošná opatrenia namiesto zložitých, zdĺhavých a individuálne skúmanych podpôr. "


kontaktný formulár


Odoslať

*


Twitter Facebook