ENERGETICKÉ ÚSPORY SO ZÁRUKOU

Novinky

Ohliadnutie za 16. ročníkom Amper Moravskotřebovského cyklomaratónu   27.7. 2020

V sobotu 25. júla 2020 sa v krásnom okolí Moravskej Třebovej uskutočnil 16. ročník Amper Moravskotřebovského cyklomaratónu. Závodu, ktorého konanie bolo kvôli pandémii Covid-19 do poslednej chvíle ohrozené, sa zúčastnilo 222 pretekárov (z toho 44 na rodinné 20 km trase, 91 na krátke 40 km trase a 87 na dlhej 60 km trase), čo znamenalo viac ako 63% nárast oproti minulému ročníku!

Zmena dĺžok pretekárskych trás oproti predchádzajúcim ročníkom sa ukázala byť správnou voľbou. Tradičná rodinná trasa opäť ponúkla možnosť mladým nádejám Moravskotřebovskej cyklistiky si zapretekať, ale aj prejsť sa v kruhu rodinnom pokojným tempom. Najpopulárnejšia krátka trasa ponúkla možnosť pretekať si v rýchlom tempe aktívnom pretekárom, ale tiež sa prejsť podľa vlastných možností a schopností nenáročnú, ale veľmi peknú trasou a pokochať sa okolím Moravskej Třebovej. Na dlhej trase si potom účastníci užili ako pretekárskeho tempa a solídne dávky kilometrov, tak vplyvom daždivého počasia v predchádzajúcich dňoch aj zábavných pasáží plných blata a kaluží.

Je nám cťou, že môžeme vďaka nášmu závodu tiež pomôcť potrebným. Ako sme sľúbili, z každého vybraného štartovného sme vyčlenili 2 EUR na Nadačný fond manželov Pokorných, konkrétne potom Vojtíškovi Vackovi z Moravskej Třebovej, ktorý sa narodil s Goldenharovým syndrómom. Generálny partner závodu potom celkovú vybranú sumu zdvojnásobil. Celkovo sa tak aj s vašimi dary do pokladničky priamo na mieste vybralo vyše 1 350 EUR, čo umožní Vojtíškovi absolvovať ďalšie liečby, ktoré mu pomôžu začleniť sa do bežného života.

16. ročník Amper Moravskotřebovského cyklomaratónu je úspešne za nami. Budeme sa tešiť opäť za rok na štarte už 17. ročníka nášho krásneho závodu. Dovtedy vám želáme veľa úspechov a predovšetkým pevné zdravie!

Viac informácií o závodu nájdete na www.mtbmt.cz.


kontaktný formulár


Odoslať

*


Twitter Facebook